Menu

Dane kontaktowe

Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu
ul. Garwolińska 19
08-412 Borowie

tel. +48 512 550 281
e-mail: gokb@op.pl

ePUAP: /GOKBorowie/SkrytkaESP

Aktualności

Święto Gminy Borowie połączone z Gminnymi Dożynkami 2022

Święto Gminy Borowie w tym roku było połączone z Gminnymi Dożynkami. Deszczowa pogoda pokazała jak nieprzewidywalna w pracy rolnika jest aura.

Świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej, w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej w Borowiu, sprawowanej przez księdza Marka Kukiela, homilię wygłosił proboszcz parafii w Latowiczu ks. Bogusław Wnuk. Bogato zdobione wieńce dożynkowe i chleby zostały pobłogosławione w trakcie mszy świętej podczas procesji z darami.

Później barwny korowód, z orkiestrą dętą na czele pod batutą kapelmistrza Michała Szostaka przeszedł na plac przed remizą OSP. Tam po prezentacji wieńców i przekazaniu chlebów przez każde sołectwo, starostowie dożynek Państwo Barbara i Marek Serzyskowie przekazali symboliczny bochen chleba na ręce Wójta Gminy Pana Wiesława Gąski.

Uroczystość dożynkową poprowadzili Katarzyna Iwaniec dyrektor GOK w Borowiu oraz Tomasz Majczyna p.o. dyrektora GOPS w Borowiu.

W programie dożynek nie zabrakło rzadko spotykanego zwyczaju, obtańczenia wieńcy dożynkowych. Walczyka przygrywała kapela Mazowszaki. Następnie zabrał głos Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska.,

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście: Grzegorz Woźniak poseł na Sejm RP oraz Iwona Kurowska dyrektor Biura administracji i Inwestycji KRUS w Warszawie.

Wśród gości zaproszonych obecni byli: Marian Piłka były poseł na Sejm RP, Waldemar Sabak wójt Gminy Górzno, Maciej Błachnio wójt gminy Sobolew, Bogdan Świątek – Górski wójt gminy Latowicz, Marcin Zając przewodniczący Rady Gminy Miastków Kościelny, Michał Jaworski zastępca dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie.

Po przemówieniach na scenie zaprezentowały się gminne zespoły ludowe: „Iwowianki” z Iwowego, „Lalinianki” z Lalin, „Chrominianki” z Chromina i „Borowianki” z Brzuzy. Od godziny 16.00 rozpoczęły się występy zespołów: Don Vasyl Junior, Kacper Blonsky oraz gwiazda wieczoru zespół DEJW.

Atrakcją tegorocznych dożynek były bogato wystawione stoiska kół gospodyń wiejskich, oferujące lokalne potrawy i napoje.

Ostatnim punktem tegorocznych dożynek była zabawa taneczna przy muzyce zespołu „BOYS” - Zgórze.

  • data: 2022-09-11
  • zdjęcie przedstawia grupę osób w kościele
  • zdjęcie przedstawia osoby z wieńcami dożynkowymi
  • zdjęcie przedstawia orkiestrę dętą z Borowia
  • zdjęcie przedstawia grupę osób z wieńcem
  • zdjęcie przedstawia zespół ludowy na scenie
  • zdjęcie przedstawia osoby z zespołu na scenie
  • zdjęcie przedstawia osoby z zespołu na scenie
  • zdjęcie przedstawia wykonawcę wraz z widownią
  • zdjęcie przedstawia osoby z zespołu na scenie

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu
ul. Garwolińska 19
08-412 Borowie

NIP: 826-11-11-323
REGON: 000955213

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Borowie