Menu

Dane kontaktowe

Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu
ul. Garwolińska 19
08-412 Borowie

tel. +48 512 550 281
e-mail: gokb@op.pl

ePUAP: /GOKBorowie/SkrytkaESP

Aktualności

Ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borowiu

Dwa tygodnie Ferii Zimowych za nami.
W ciekawy sposób spędziły ferie zimowe dzieci z gminy Borowie. Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu przygotował dla nich wiele atrakcyjnych zajęć kulturalnych, muzycznych i kulinarnych.
Pierwszy tydzień ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury dzieci spędziły w bibliotece słuchając zimowych bajeczek o „Śwince Peppie” oraz bajkę o tajemniczym tytule „Dziecko Gruffalo”. Drugi dzień to spotkanie z dzielnicowym mł.asp. Kamilem Soszką, który udzielił rad dotyczących bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na powietrzu, a także podczas czasu wolnego spędzanego w domu. Przestrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic oraz wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Omówił również tematykę związaną z bezpiecznym użytkowaniem dróg, a przede wszystkim o potrzebie noszenia odblasków. Dzielnicowy przygotował zagadki dla dzieci, na koniec spotkania wszyscy otrzymali odblaski. Pamiętaj! Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą i spędzić ferie bezpiecznie.
W kolejnym dniu odwiedził nas teatr Art-Re z Krakowa. Bajka pod tytułem „Lampa Alladyna”. Dzisiejsze przedstawienie opowiadało o tajemniczej, zaczarowanej lampie, którą chciał ukraść czarnoksiężnik. Zły bohater użył podstępu i zamienił się w plaster baraniny. Na szczęście chytry plan zakończył się niepowodzeniem ,ponieważ kawałek mięsa zjadł pies Alladyna. Dzieci oglądały bajkę z ogromnym zaciekawieniem. Na ich twarzach było widać mnóstwo emocji, a morał który mówi o tym, aby nie czynić drugiemu co tobie nie miłe na pewno zostanie zapamiętany.
Warsztaty plastyczne z niespodzianką dla dziadków bardzo podobały się dzieciom, a słodkie gofry zakończyły tydzień wspólnej zabawy i tworzenia.
W drugim tygodniu ferii zimowych dzieci także nie mogły się nudzić. Były bajeczki w bibliotece, przedstawienie teatralne „Pipi skarpetka” Wesoła i zwariowana Pippi jest obdarzona nadludzką siłą. Wprowadza się wraz ze swoją małpką i koniem w kropki do Willi zwanej Pięknotką. Dziewczynka wychowuje się sama, bez opieki dorosłych. Pippi nie chodzi do szkoły, nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa, dlatego Pippi często wpada w niebywałe kłopoty. W przedstawieniu poruszany jest szeroko pojęty temat bezpieczeństwa. Dzieci w trakcie widowiska poznają znaki drogowe i podstawowe zasady ruchu drogowego. Spektakl ukazał, jak ważne jest to, aby nawzajem się słuchać, uczyć się od siebie i przede wszystkim szanować, bez względu na to, ile ma się lat.
Jak w latach ubiegłych nie mogło również zabraknąć przepysznej pizzy, którą dzieci wykonały samodzielnie. Kolejny dzień to kodowanie z robotami foto z Panią Ewą Nowicką z Miejsko Powiatowej Biblioteki w Garwolinie.
Wiele ciekawostek i zagadek muzycznych czekało na uczestników audycje muzyczne z Panem Mariuszem Kozickim i Panią Marleną Boryń . Dzieci miały możliwość poznania nowych instrumentów i zagrania na nich. Było ciekawie i bardzo głośno. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.
 • autor: Małgorzata Szczypek, data: 2024-01-29
 • Zdjęcie przedstawia dzieci wraz z opiekunami podczas czytania zimowych opowieści.
 • Zdjęcie przedstawia dzieci z opiekunami podczas spotkania z panem policjantem.
 • Zdjęcie przedstawia aktora i dziecko na scenie.
 • zdjęcie przedstawia grupę dzieci podczas teatrzyku.
 • zdjęcie grupowe dzieci z aktorami z teatrzyku.
 • zdjęcie przedstawia dzieci wykonujące prace plastyczne.
 • zdjęcie przedstawia dzieci wykonujące prace plastyczne.
 • Zdjęcie grupowe dzieci z wykonanymi pracami dla babci i dziadka.
 • Zdjęcie przedstawia dzieci robiące pizze.
 • zdjęcie przedstawia dzieci jedzące własnoręcznie robioną pizze.
 • zdjęcie przedstawia dzieci sterujące robotami.
 • zdjęcie przedstawia dzieci sterujące robotami.
 • zdjęcie przedstawia grupę dzieci śpiewających podczas zajęć.
 • zdjęcie przedstawia grupę dzieci śpiewających podczas zajęć.

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu
ul. Garwolińska 19
08-412 Borowie

NIP: 826-11-11-323
REGON: 000955213

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Borowie